pátek 1. listopadu 2013

Ille - Ve tvý skříni

Žánr: melancholický pop
Vydáno: 30.8.2013
Songů: 12

Olga Königová byla na naší scéně poměrně dlouho přehlížená (ať už s Obří broskví nebo s prvním EP Ille). díky rádiovému cca hitu Holka ve tvý skříni se to ale konečně změnilo.

 Tato svěží a civilní věc dala nakonec název celé desce. O to víc Ille překvapí tím, že zbytek skladeb má spíše melancholickou a intimní atmosféru a titulní skladbě se moc nepodobá.

Olgin hlas hodně připomíná Lenku Dusilovou a při bližším zkoumání zjistíte, že obě dámy spola mají společný nejen hlas. Ve tvý skříni má sice do Baromantiky hodně daleko, ale...

Náladě desky odpovídají také skvělé a upřímné texty. Ty pocházejí částečně od Olgy a částěčně od jejího partnera Jakuba Königa, o kterém se ostatně na Mikrorecenzích nepíše poprvé (labužníci už vědí).

Palec nahoru:  české texty, zvuk
Palec dolů: album dokáže jen těžko upoutat pozornost. Spíše podkreslovací hudba.
Mikroperla: píseň, která překvapí as nejvíce, jsou Ledňáčci od Vypsané Fixy. Kdyby si Márdi v této skladbě také nezahostoval, asi bych hodně dlouho tápal, protože Ille skladbu změnila zcela k obrazu svému.


http://bandzone.cz/illehttps://www.facebook.com/poslouchej.illehttp://www.projektille.cz/blog/                                Zkuste zde:

pokud chcete být v obraze, sledujte nás i na mikrofacebooku, kde pravidelně informujeme o novinkách z CZ/SK scény. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jaký je tvůj názor? Tvůj vzkaz pomůže jak nám, tak interpretovi! Jo, a moc nenadávej, dík.