O Mikrorecenzích

Blog Mikrorecenze.cz vznikl už v roce 2012 jako odůvodnění množství času, které trávím poslechem hudby. A to konkrétně oné, mnohými opovrhované, české a slovenské produkce, které se řada mých kolegů štítivě vyhýbá. Na svém blogu upozorňuji na nahrávky, které mi přijdou nejzajímavější a na jejich příkladu se snažím dokázat, jak je ono opovrhování neopodstatněné. Nenechávám se přitom omezovat hranicemi jednotlivých žánrů, ale pouze hranicemi státními. Může se tak stát, že se tu vedle sebe setká moravský black metal s košickým freak folkem, banskobystrickým popem a ledenickou soudobou vážnou hudbou.

S blogem je od roku 2015 úzce spojený rozhlasový pořad Šrájovo ČeSlo, vycházející dnes také jako podcast (více zde). Podcast je možné odebírat i na Spotify, na kteréžto streamovací službě je k nalezení i pravidelně se rozšiřující playlist CZ/SK Altenativa 2020. Na něm shromažďuji zajímavé nahrávky, které u nás letos vyšly. Aktualitami pravidelně zásobuji také facebookovou stránku Mikrorecenzí.

Mikrorecenze jsou tvořeny ve volném čase, bez reklam a veškerá práce kolem blogu je hnána láskou k hudbě, nikoliv vidinou zisku. Ani tomu se ale nebráním, chod blogu můžete podpořit pomocí zaslání dobrovolné částky přes PayPal.Reakce, kritiky, tipy a další ohlasy všeho druhu uvítám na mailu info@mikrorecenze.cz


O autorovi


Autorem blogu je Petr Šrajer. Věčný student muzikologie na Univerzitě Palackého. Přehnaný fanoušek Neila Younga, Erika Satieho, Einstürzende Neubauten, Talking Heads a české a slovenské scény. Při obdržení emailu o nutnosti prodloužení domény vždy zvažuje, jestli už není na čase Mikrorecenze zrušit, ale zatím k tomuto kroku ještě nepřistoupil, protože za ty roky blog představuje i jeho poslechový deníček. Nadužívá sousloví "hlavní protagonista" a "výsledná nahrávka". Nesmyslně zvýrazňuje náhodná slova oranžovou barvou.